Het is prima wonen en leven in de Galgeveld. Dat is de indruk die GroenLinks Nijmegen kreeg na en serie straatinterviews in die wijk op zaterdag 25 mei. Veruit de meeste mensen geven aan dat ze erg tevreden zijn over de buurt, en dat ze hopen dat er niet veel verandert in hun omgeving.
De meeste buurtbewoners geven aan dat ze een sterk netwerk in hun eigen wijk hebben. Een echtpaar loopt met een volle tas boodschappen naar huis, want die avond hebben ze een ‘running dinner’ met vijf andere gezinnen in Galgeveld. Dat betekent dat ze voor het voorgerecht naar het eerste huis gaan en vijf adressen verder pas een toetje eten. ‘Zo spreek je nog eens iemand.’
Ook het gezamenlijke beheer van het Javabosje is een voorbeeld van de goede onderlinge contacten in Galgeveld, net als de straatfeesten die af en toe in de wijk gehouden worden. Een potentieel nieuw project kan de Johannesschool zijn. Ook waren bewoners enthousiast over de vijver in de buurt die zo mooi opgeknapt was. Galgenveld heeft een rustig winkelcentrum, in tegenstelling tot de winkels in het centrum. Volwassenen en jongeren/studenten vinden de locatie heel fijn, zeker omdat ze op loopafstand is van het centrum.
De verbeterpunten die bewoners aandroegen bij GroenLinks zijn over het algemeen nogal praktisch van aard: hier staat een parkeerpaal op een onlogische plek, daar staat een winkelpand leeg. Over het betaald parkeren waren de meningen verdeeld: de een baalde van de communicatie daarover, de ander was blij weer een plek voor de deur te kunnen vinden. Mensen missen een busverbinding in de wijk en een parkeerautomaat bij de apotheek aan de Groesbeekseweg. Al met al zijn de meeste bewoners behoorlijk stellig in hun oordeel: Galgeveld is een uitstekende plek om te wonen.
De straatinterviews van GroenLinks aan Galgeveld past in een reeks bezoeken aan alle wijken van Nijmegen. Doel is op informele wijze van gewone buurtbewoners te horen wat er speelt in de wijk en wat de belangrijkste verbeterpunten zijn.