Typische stadsvogels als de gierzwaluw en huismus krijgen het door hermetisch gesloten nieuwbouw en ondoordacht groenbeheer steeds moeilijker om in onze stad hun plekje te vinden. De Nijmeegse fractie van GroenLinks neemt het op voor deze vogels. Met een aantal eenvoudige maatregelen, die de stad maar weinig moeite en geld kosten, kan Nijmegen weer een stuk toegankelijker worden gemaakt.
Zo kunnen bouwondernemers met een simpele ingreep nieuwbouw van nestkastjes voorzien, en kan de gemeente met doordacht groenbeheer de omstandigheden zonder veel moeite verbeteren voor deze vertrouwde stadsvogels. Maar ook burgers kunnen de vogels een handje helpen. Bijvoorbeeld door het plaatsen van nestkasten voor huismussen of gierzwaluwen, of een vogelvide waarin de vogels kunnen broeden en schuilen.
Het initiatiefvoorstel waarmee GroenLinks haar plannen beschrijft om de gierzwaluw en de huismus te hulp te schieten, heeft als titel ´Nijmegen ziet ze vliegen', en is hieronder in te zien.